ČESKOBRODSKÁ a roh ulice JANA KARAFIÁTA - PRAHA 9

tel+420604824094
Pracovní doba: Po-Pá 08:30 – 17:30
google mapa

Demontáž (odstranění) autofólie

Kdy je potřeba odstraňovat autofólie ze skel automobilů? Demontáž se zpravidla řeší v případě, kdy byly použity na předních oknech tmavší fólie, než je zákonem povoleno a majitel neprošel na STK, nebo pokud dostal pokutu od Policie ČR či jezdí pravidelně do zahraničí a bojí se většího finančního postihu. Často se také řeší kompletní demontáž autofólií i ze zadních autoskel, kdy je potřeba odstranit nekvalitní autofólie, autofólie bez atestů nebo špatně nainstalované fólie.

IMG_1608.JPG

Na co si dát pozor při demontáži?

Fólie obsahují lepidlo, a pokud strhnete autofólii ze skel automobilu tzv. za studena, bez předchozího změkčení a napaření, tak Vám pravděpodobně zůstane na skle 90% lepidla, které se dostává ze skel velmi špatně. Dále zůstanou na skle zbytky nestržené autofólie pod sametkami a po stranách skla, kde není vidět. Pokud lepidlo a zbytky autofólie ze skla neodstraníte, okna se budou zadrhávat, lepit, nebude skrz ně dobře vidět, nebo dokonce nepůjdou stahovat vůbec. V případě kontroly na STK a zjištění nehomologovaných (nepovolených) autofólií hrozí téměř vždy nešetrné stržení fólií „za studena“. V těchto případech je pro dokonalé očištění skla od lepidla a zbytků fólie vždy potřeba demontovat celé obložení dveří a fólii v těchto místech pod sametkami a těsněním dokonale očistit.

V naší dílně používáme při demontáži autofólií speciální napařovačku, která dokonale změkčí lepidlo autofólie a na skle tak zůstane jen minimum lepidla. V domácích podmínkách bude pro odstraňování fólie nejdostupnějším pomocníkem horkovzdušná pistole, jarová voda v rozprašovači, žiletky pro odstranění zbylého lepidla a dostatek trpělivosti. S horkovzdušnou pistolí sice nějaké lepidlo na okně zůstane, ale bude to rozhodně lepší, než strhnutí fólie bez předchozího nahřátí. Pokud byly fólie na stahovacích oknech správně nainstalovány, tzn. se správným přesahem pod sametkami a postranním těsněním, tak je potřeba při demontáži tyto sametky demontovat. U některých vozidel je potřeba dokonce demontovat celé obložení dveří a sklo v přesazích dokonale očistit od zbytků lepidla po autofólii.

Odstranění lepidla po autofóliích provádíme speciálními škrabkami, které nepoškrábají skla. Lepidlo se dá také odstranit pomocí chemie (technický benzín, líh). V tomto případě ale dávejte velký pozor, aby nedošlo k poškození obložení dveří. V žádném případě nepoužívejte toulen, který by mohl naleptat obložení a plasty okolo skla. Obložení dveří vždy dobře zakryjte.

Při demontáži fólie ze zadního skla dávejte velký pozor, aby nedošlo ke stržení vyhřívání skla. Při nepatrném stržení i malé části topné mřížky dojde k přerušení vodivosti a vyhřívání v této linii přestává fungovat. Pokud by se sundávala autofólie ze zadního skla bez předchozího nahřátí, je toto riziko více než pravděpodobné.

odstraneni autofolie

Jak odstranit autofólii z karoserie vozu?

Odstranění autofólie z celého vozu je časově náročná záležitost. Kompletní demontáž mnohdy zabere přibližně dva až tři dny.

I zde platí pravidlo, že je potřeba autofólii nejprve nahřát a neodlepovat ji z vozidla "za studena" bez předchozího nahřátí. Hrozilo by zde poškození laku a autofólie by se mohla sloupnout i s lakem, což se ovšem může mnohdy stát i při demnotáži pomocí profesionální napařovačky na demontáž autofólie, obzvlášť pokud byl lak opravován. Horkovzdušná pistole a teplé počasí, případně vytápěná garáž je nejlepším pomocníkem pro demontáž fólie z karoserie vozu. Horkovzdušnou pistoli používejte opatrně, nezahřívejte karoserii na příliš vysokou teplotu, aby nedošlo k poškození laku. Na trhu existuje několik druhů autofólií a tato různorodost s sebou přináší i odlišnou obtížnost při odstraňování. Platí zde pravidlo, že čím kvalitnější fólie byla použita, tím jde sundat lépe a nezanechává po sobě na karoserii zbytky lepidla. Každá autofólie na karoserie má výrobcem danou určitou dobu životnosti-  např. tříletá, pětiletá, sedmiletá, desetiletá, atd. Pokud byla překročena tato životnost , tak jde autofólie sundávat velice obtížně a navíc je nutno ji odstraňovat po malých kouscích. Nejvhodnější variantou je demontáž fólie od firmy, která polep instalovala. V případě sundání fólie firmou, která polep neaplikovala, a tedy nemá dostatečné informace o použité autofólii, její životnosti atd., nemůže daná firma ručit za případné poškození laku.

Pokud máte zájem o odstranění staré autofólie z vašeho vozu, neváhejte nás kontaktovat!


Ceník - Leden 2020

 
Hatchback - 2500 Kč
Coupe - 2500 Kč

Sedan, liftback - 2700 Kč
Kombi - 2700 Kč
SUV - 2800 Kč

MPV - 3000 kč
Dodávky, minubus od 3500 kč
 
Ceník montáže autofolie je konečný, včetně materiálu a DPH.
 
 
 
platební metody

Volné termíny, montáž autofolie Praha 9

Pondělí 20.1 (---, 9:30, ---, 13:00, 14:00, 15:30)
Úterý 21.1 (8:30, 9:30, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00§
Středa 22.1 (8:30, 9:30, ---, 13:00, 14:00, 15:30)
Čtvrtek 23.1 (8:30, ---, 11:00, 13:00, ---, 15:30)
Pátek 24.1 (8:30, 10:00, ---, 13:00, 14:00, 15:30)

Po dohodě je možnost přistavení vozu a tónování autoskel i mimo uvedené časové termíny.

Rezervace a dotazy

Volejte tel +420 604 824 094
PO – SO  8:00 – 19:00
 

Před osobní návštěvou nás prosím kontaktujte z důvodu možné nepřítomnosti v době mobilních výjezdů.