ČESKOBRODSKÁ a roh ulice JANA KARAFIÁTA - PRAHA 9

tel+420604824094
Pracovní doba: Po-Ne 09:00 – 18:00
google mapa

Demontáž (odstranění) autofólie

Kdy je potřeba odstraňovat autofólie ze skel automobilů ? Ve většině případů se řeší demontáž autofólií z předních stahovacích oken u řidiče a spolujezdce, kde byly použity tmavší fólie a majitel neprošel na STK, dostal pokutu od Policie nebo jezdí pravidelně do zahraničí a bojí se většího finančního postihu. Často se také řeší kompletní demontáž autofólií i ze zadních autoskel, kde je potřeba odstranit staré fólie, nekvalitní fólie, autofólie bez atestů nebo špatně naistalované fólie.

IMG_1608.JPG

Na co si dát pozor při demontáži ?

Fólie obsahuje lepidlo a pokud strhnete autofólii ze skel automobilu tzv. za studena, bez předchozího změkčení a napaření lepidla, tak Vám pravděpodobně zůstane na skle 90 % lepidla, které se dostává ze skel velmi špatně a dále zůstanou na skle zbytky nestrhlé autofólie pod sametkami a po stranách skla, kde není vidět. Pokud lepidlo a zbytky autofólie ze skla neodstraníte, okna Vám budou drhnout, lepit, nebude skrze ně moc dobře vidět nebo dokonce nepůjdou vůbec stahovat. V případě kontroli na STK a zjištění nehomologovaných (nepovolených) autofólií hrozí téměř vždy neštrné stžení fólií „za studena“. V těchto případech je pro dokonalé očištění skla od lepidla a zbytků fólie vždy potřeba demontovat celé obložení dveří a fólii v těchto místech pod sametkami a těsněním dokonale očistit.

U nás při demontáží autofólií používáme speciální napařovačku, která dokonale zmekčí lepidlo autofólie a na skle tak zůstane minimum lepidla. V domácích podmínkách bude pro odstarňování fólie nejdostupnější pomocníkem horkovzdušná pistole, jarová voda v rozprašovaši, žiletky pro odstranění zbylého lepidla a dostatek trpělivosti. S horkovzdušnou pistolí sice nějaké lepidlo na okně zůstane, ale bude to rozhodně lepší než strhnutí fólie bez předchozího nahřátí. Pokud byly fólie na stahovacích oknech správně naistalovány, tzn. Se správným přesahem pod sametkami a postraním těsněním, tak je potřeba při demontáži autofólie tyto sametky demontovat.U některých vozidel je potřeba dokonce demontáž celého obložení dveří a sklo v těchto přesazích tak dokonale očistit od zbytků lepidla po autofólii.

Odstranění lepidla po autofólii provádíme speciálními škrabkami, které nepoškrábají skla. Lepidlo se dá také odstranit pomocí chemie (technický benzín, líh) v tomto případě ale dávejte velký pozor, aby nedošlo k poškození obložení dveří. V žádném případě nepoužívejte toulen, který by mohl naleptat obložení a plasty okolo skla. Obložení dveří vždy dobře zakryjte.

Při demontáži fólie ze zadního skla dávejte velký pozor, aby nedošlo ke stržení vyhřívání skla. Při nepatrném strhnutí i malé části topné mřížky dojde k přerušení vodivosti a vyhřívání v této linii přestává fungovat. Pokud by se sundavala autofólie ze zadního skla bez předchozího nahřátí, je toto riziko více než pravděpodobné.


Jak odstranit autofólii z karoserie vozu?

Odstranění autofólie z celého vozu je časově náročná záležitost, kompletní demontáž mnohdy zabere přibližně dva až tři dny.

I zde platí pravidlo, že je potřeba autofólii nahřát a neodlepovat z vozidla za studena bez předchozího nahřátí. Hrozilo by zde poškození laku a autofólie by se mohla sloupnout i s lakem, což se ovšem může mnohdy stát i při demnotáži pomocí profesionální napařovačky na demontáž autofólie, obzvlášť pokud byl lak opravován. Horkovzdušná pistole a teplé počasí, případně vytápěná garáž je nejlepším pomocníkem pro demontáž fólie z karoserie vozu. Horkovzdušnou pistoli používejte opatrně, nezahřívejte karoserii na příliš vysokou teplotu, aby nedošlo k poškození laku. Každá fólie jde z vozu demontovat jinak obtížněji. Platí zde pravidlo, že čím kvalitnější fólie byla použita, tím jde sundat lépe a nezanechává po sobě na karoserii zbytky lepidla. Každá autofólie na karoserie má výrobcem danou určitou dobu životnosti, například tříletá, pětiletá, sedmiletá, desetiletá, atd. Pokud byla překročena tato životnost , tak jde autofólie sundavat velmi špatně a po malých kouscích. Nejvhodnější je pokud si necháte autofólii demontovat z vozu od firmy, která polep instalovala. V případě sundání fólii firmou, která pole neaplikovala,tudíž nemůže vědět nic o použité autofólii, její životnosti v takovém případě nemůže ručit za případé poškození.

Pokud máte zájem o odstranění staré autofólie z vašeho vozu, neváhejte nás kontaktovat!


OBJEDNAT ON-LINE

Ceník - listopad 2018

Coupe - 2500 kč
Hatchback - 2700 kč
Sedan, liftback - 2800 kč
Kombi - 3000 kč
MPV - 3000 kč
SUV - 3000 kč
Dodávky, minubus od 3700 kč
 
Ceník montáže autofolie je konečný, včetně materiálu a DPH.
 
 
 
platební metody

Volné termíny, montáž autofolie Praha 9

Pondělí 19.11 (---, 11:30, 14:00, 15:30)
Úterý 20.11 (---, 11:30, 14:00,15:30)        
Středa 21.11 (9:00,---, 14:00, 15:30)
Čtvrtek 22.11 (9:00, 11:30, 14:00, ---)     
Pátek 23.11 (9:00, 11:30, 14:00, 15:30) 
Sobota 24.11 (9:00, 11:30, 14:00, 15:30)                                               

Po dohodě je možnost přistavení vozu a tónování autoskel i mimo uvedené časové termíny.

Rezervace a dotazy

Volejte tel +420 604 824 094
PO – NE  8:00 – 20:00
 

Před osobní návštěvou nás prosím kontaktujte z důvodu možné nepřítomnosti v době mobilních výjezdů.